Харесайте ни във Facebook

By MAXCART
Моля изчакайте...10 секунди Затвори

Условия за трансферно ценообразуване при свързани лица

Условия за трансферно ценообразуване при свързани лица

2020-09-14 08:45:03
Условия за трансферно ценообразуване при свързани лица

Условия за трансферно ценообразуване при свързани лица

 

Въпрос:
Здравейте!

Имам въпрос относно Закона за изменението и допълнение на ДОПК ( ДВ.  бр. 64/13.08.2019 г).

Съпругът ми е управител и собственик на ЕООД.

Аз ,съпругата му извършвам услуги на граждански договор. Внасям си само ЗО, тъй като съм пенсионер и 10 % ДОД. Приспадам си 25% нормативно признати разходи.

За доходите си през счетоводната година си подавам на следващата година ГДД по чл.50.

Имаме ли отношение към промените, като свързани лица?  

Благодаря!

ДОПК, свързани лица, услуги, граждански договор, данъци, счетоводни услуги, Варна, Русе, Пловдив, Бургас, София

 

Отговор:

Здравейте,

Промените в ДОПК публикувани в ДВ.  бр. 64/13.08.2019  не касаят вашия казус, тъй като я чл.71б, ал. 2, т.4 е записано, че лицата които осъществяват контролирани сделки само в страната са освободени от изготвяне на документация за трансферно ценообразуване. Още повече, че в т.3 е отбелязано, че са освободени и лицата, които към 31.12. на предходната година не надвишават следните показатели:

а) балансова стойност на активите - 38 000 000 лв., и

б) нетни приходи от продажби - 76 000 000 лв., или

в) средна численост на персонала за отчетния период - 250 души,

които предполагаме, че фирмата на съпруга Ви не е достигнала.

Надяваме се да сме били полезни.

Поздрави!

Web Analytics