Харесайте ни във Facebook

By MAXCART
Моля изчакайте...10 секунди Затвори

Фактура от страна членка на ЕС. ДДС

Фактура от страна членка на ЕС. ДДС

Фактура от страна членка на ЕС. ДДС  ддс, фактура, европейски съйз, ес, счетоводни услуги, регистрация на фирма, Русе, Пловдив, корпоративен данък

 

Въпрос:

Здравейте ! 

Имам фактура от ирландска фирма относно годишен абонамент на домейн, имат си VAT номер, начисляват 20$ ДДС.

Фактурата е в долари.

Следва ли да издавам Протокол по чл.117 , който да включа и в двата дневника ?

Благодаря за отзивчивостта и труда ви !

С уважение.

 

Отговор:

Здравейте,

Ако Вие сте подали Вашият ДДС номер  ирландската фирма не би следвало да Ви начислява ДДС. Свържете се се доставчика си и поискайте фактурата да бъде коригирана и в нея да бъде добавен Вашия ДДС номер. След корекцията следва да издадете протокол по чл.117 и да го включите в двата дневника.

Ако не направите тази промяна, погледнато глобално в Европейския Съюз за фактурираната услуга вече е начислен ДДС и не следва да начислявате наново ДДС. Фактурата не може да я включите в дневника за покупки, а за начисленият Ви ДДС трябва да следвате процедурата за възстановяване на платен ДДС в страни в ЕС.

Надяваме се да сме били полезни

Поздрави.